10 ASJA MIDA MIKROLAINEAHJUGA TEHA SAAB

10 ASJA MIDA MIKROLAINEAHJUGA TEHA SAAB

Paljud inimesed armastavad enda mikrolaineahju sest see on mugav, kiire ning imeline vahend igas köögis. Kuidas aga mikrolaineahju kasutatakse? Peamiselt toidu üles soojendamiseks ning kavalamad inimesed on juba professionaalsed tassikookide küpsetajad. Küll aga saab seda väikest kuid võimast masinat kasutada ka muude asjade jaoks alustades küpsetamisest lõpetades soojapatjade tegemisega.

Täna postitame me mõningaid ideid, kuidas enda mikrolaineahju kasutada 101%

Nuustikute steriliseerimine
Nuustikud saavad väga kiiresti mustaks ning nad võivad olla ebahügieenilised. Bakterite hävitamiseks on olemas aga väga lihtne viis – nimelt tehke nuustik märjaks ning pange see mikrolaineahju umbes minutiks, kaheks. Mikrolaineahi hävitab peaaegu kõik bakterid ning seened, mis võivad nuustikul elada.

Krõpsude elluäratamine
Kes naudivad aegajalt krõpsude söömist teavad kui kiiresti kartulikrõpsud niiskeks muutuvad. Õhtul pooleni jäetud pakk on juba hommikuks oma krõbeduse kaotanud kuid selle pärast ei pea muretsema kuna mikrolaineahi saab seda parandada. Krõpsud tuleb panna taldrikule ning asetada need mikrolaineahju paarikümneks sekundiks. Mikrolaineahi tõmbab krõpsudes oleva niiskuse uuesti välja, värskendades neid ning muutes neid uuesti krõmpsuvateks.

Postmarkide eemaldamine
Postmarkide kogumine on ikka veel jõus ning tihti on marke väga raske paberilt kätte saada. Kõige lihtsam on seda teha aga järgmiselt: Tilguta paar tilka vett margile ning pane see mikrolaineahju kümneks, kahekümneks sekundiks. See peaks margi paberilt kahjustamata lahti saama lihtsalt ning kiirelt.

Soojapadi
Seda trikki kasutavad paljud siis kui ollakse haiged või lihased annavad ennast tunda. Nimelt villase soki sisse tuleb panna väikseid kivisid või mis kõige parem, meresoola. Sokke tuleb mikrolaineahjus soojendada kuni sool/kivid on soojad ning siis asetada see valulikule kohale.

Kartulite küpsetamine
Kartuleid on võimalik mikrolaineahjus suhteliselt kiiresti küpsetada aga kuidas? Esiteks tuleb kartulid koorida ning puhtaks pesta, siis sellesse kahvliga augud sisse lüüa ning need mikrolaineahju panna. Ühte poolt tuleb mikrolaineahjus küpsetada umbes kaks minutit, siis kartulid ümber pöörata ning kahe minuti pärast peaksid kartulid olema valmis söömiseks.

Kala küpsetamine
Kala saab mikrolaineahjus väga kiiresti valmis, olenedes mikrolaine tugevusest ning kala paksusest. Kala tuleb panna kaussi ning see maitsestada. Seejärel tuleb kala küpsetada kuni see on valmis – väiksemad fileetükid võtavad aega vaid umbes kaks minutit, mistõttu on see ideaalne tervislik hommikusöök või kiire lõuna.

Kristalliseerinud mesi
Mett, mis kipub kristalliseerima ei ole enam mugav kasutada kuid omades mikrolaineahju on seda lihtne parandada. Pannes mee mikrolaineahju vähem kui minutiks pehmendab see mett ning seda segades saab tagasi mõnusa vedela ning maitsva mee.

Sibulate lõikamine pisarateta
Pannes sibula kolmekümneks sekundiks mikrolaineahju enne selle lõikamist peatab see kõik pisarad.

Ilutoodete soojendamine
Mitmed ilutooted nagu maskid ning õlid on paremad siis kui nad on soojad. Samuti võib talvel juhtuda et näiteks juukseõlid on tahkeks muutunud. Sellisel juhul tuleb pudeleid mikrolaineahjus soojendada umbes 20 sekundit. Samuti saab sarnaselt soojendada üles vaha.

Uputatud ehk pošeeritud muna
Uputatud muna on paljude inimeste lemmik muna kuna see on huvitav, teistsugune ning maitsev. Küll aga on seda suhteliselt raske teha kasutades aga mikrolaineahju on muna valmis vähem kui minutiga. Kuidas? Keev vesi tuleb valada väiksesse kaussi ning sinna koheselt üks muna sisse lüüa. Munakollane tuleb õrnalt katki teha ning selleks saab kasutada kas kahvlit või hambatikku. Kauss tuleb katta toidukilega ning seda mikrolaineahjus soojendada umbes 30 sekundit. Järgnevalt tuleb muna vees ümber pöörata ning veel 20 sekundit seda soojendada või kuni muna on valmis.

Nagu näha siis mikrolaineahju saab kasutada mitmekülgselt. Toidu soojendamine on ja jääb mikrolaineahju peamiseks ülesandeks kuid uurides veidi mida mikrolaineahi meile veel pakub võib leida väga huvitavaid ideid. Mõned neist ideedest on vägagi huvitavad näiteks sibulate muutmine pisaravabaks. Teised nipid on jällegi aega kokkuhoidvad nagu kala ning muna küpsetamine.

Enne ükskõik millist nippi proovides tuleb olla kindel, et mikrolaineahju pannakse tooteid, mis võivad seal olla. Samuti tuleb olla tähelepanelik, et erinevaid pudeleid ning topsikuid liiga kaua ei soojendata.

Erinevaid huvitavaid mikrolaineajhusid on aga võimelik soetada otse välisukse taha pottide-pannide kohulehelt.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!