KUIDAS VALIDA UUT PANNI?

KUIDAS VALIDA UUT PANNI?

Kvaliteetne pann on maitsva toidu eelduseks aga kuna tänapäeval on võimalusi palju, siis on ka pannide valik väga kirju, mistõttu võib õige panni valimine olla raskendatud. Selle tõttu vaatamegi me lähemalt erinevaid panne ning mis nende erinevused on.

Õige panni valimine
Pannide valimisel tuleb meeles pidada paari detailid: Mis on eelarveks, millist pliiti kasutatakse ning mis materjalist peab pann olema ehk mis omadusi me pannilt ootame.

Millist pliiti kasutatakse
Panne on nii erineva sügavuse, kuju kui ka materjaliga ning kattega kuid esimesena tuleb vaadata enda kööki ning täpsemalt enda pliiti, mille peal süüa tehakse.

Keraamiline, gaasi, elektrilised ning induktsioonpliidid vajavad tihti sarnaseid panne kuid probleeme võib tekkida gaasi ning induktsioonipannidega, mis ei sobi teineteisega kokku.

Induktsioonpliitidel vale panni kasutamisel ei pruugi pliit tööle minna või näitab pliit et kasutusel on vale pann. Sobivateks pannideks on aga magneetilise põhjaga nagu näiteks raud või roostevaba teras.
Gaasipliitidel on võimalik kasutada kõiki panne kuid parimad on kerged, õhukese põhjaga pannid kuna nad reageerivad kuumusele kiiremalt.
Elektripliitidele sobivad kõik pannid
Keraamilisel pliidil ei tohi kasutada vasest ning klaasist tooteid. Kõik teised pannid peavad olema sileda ning tasase põhjaga, mis istuks pliidil hästi (puutepind peab olema väga hea). Ettevaatlik tuleb olla raskete rauast pannidega kuna neid üle pliidi tõmmates võivad nad seda kriimustada.

Panni materjal
Iga materjal on erinev, mistõttu kasutatakse ka neid erinevalt.

Alumiinium – Alumiiniumpannid on kõige kergemad pannid, mida käes hoida. Nad hoiavad hästi soojust ning nad on odavad. Küll aga peab olema ettevaatlik happeliste toitudega kuna alumiinium reageerib nendele.

Roostevaba teras – üks populaarsemaid materjale küpsetamiseks kuna selle peal saab küpsetada kõiki tooteid (ei reageeri happeliste toiduainetega). See soojeneb üles väga kiiresti ning lisaks saab seda nõudepesumasinasse panna. Küll aga ei pruugi see soojust juhtida nii hästi kui teised materjalid. Ostes roostevabast terasest panni tuleb vaadata, et tegemist oleks korraliku panniga kuna odavad pannid ei tee oma tööd hästi.

Keraamiline – Keraamilised pannid on mittenakkuva pinnaga ning sinna ei ole lisatud erinevaid kemikaale. Antud panniga on võimalik küpsetada väikse koguse õliga kuid samal ajal ei ole seda soovitav panna nõudepesumasinasse (peseb mittenakkuva pinna maha) ning kasutada väga kõrgete temperatuuridega.

Mitte haakuva kattega – tegemist on pannidega, millele on lisatud mittenakkuv kiht. Selliste pannidega on mugav praadida kuna toit ei jää pannile kinni ning õli kasutuse võib täielikult eemaldada. Samas võivad antud pannid toidule anda mürgiseid kemikaale, mis on mittenakkuva pinna sees. Küll aga peab selleks kasutama väga kõrget temperatuuri.

Õhuke või paks põhi?
Panne tuleb kahes valikus: õhukese ning paksu põhjaga. Õhukese põhjaga pannid on ideaalsed gaasipliitidele kuna nad reageerivad temperatuurile kiiremini. Lisaks sobivad nad toidu soojendamiseks. Paks põhjaga panne kasutatakse rohkem aga toidu pruunistamiseks .

Eelarve
Olgem ausad, meie eelarve on väga tähtis, ilma selleta võib pannide maailma ära kaduda. Panne leidub nii odavaid ning kiiresti kuluvaid kui ka väga kalleid ning eluaegseid.

Panni ostmisel tuleb esialgu kokku koguda enda eelarve ning välja mõelda paar omadust, mida pannile on vaja. Näiteks on minu eelarveks 100 eurot ning ma tahan, et mu pann oleks kindlasti mittenakkuva pinnaga ning, et ma saaks seda nõudepesumasinas pesta.

Sellised eelnevalt läbi mõeldud omadused pannile muudavad ostlemise lihtsamaks ning mugavamaks. Kui teil on aga kõik valmis mõeldud, siis meie enda pottide, pannide e-pood ootab teid.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!