KUIDAS VALIDA KÖÖGIKOMBAINI?

KUIDAS VALIDA KÖÖGIKOMBAINI?

Köögikombain on käepikendus, ta teeb kõike seda mida on võimalik teha ka käsitsi kuid kümme korda kiiremini ning mugavamalt. Tänapäevase kiire elutempo tõttu on meil võimalik soetada endale abistavaid vahendeid, mis hoiavad meie kallist aega kokku, selleks ka köögikombain. Enne aga kui köögikombaini osta tuleks üle vaadata paar aspekti, millest mõningad me järgmisena välja toome.

HOIUSTAMINE

Köögikombain võib võtta üpriski palju ruumi, mistõttu tuleb enne üle vaadata kuhu see köögis panna ning kuidas seda hoiustada. Kui köök on väike võib mõelda ka väiksema köögikombaini peale, mis ei võtaks liialt ruumi.

  • VÕIMSUS

Mida võimsam on masin, seda raskemaid toiduained suudab ta lõigata. Näiteks taigna segamine, porgandite või kõva juustu lõikamine nõuab masinalt rohkem energiat kui kergemate toiduainete lõikamine nagu keedetud kartul või munad. Kasutades vale võimsusega masinat võib see üle kuumeneda või katki minna, selle tõttu on tähtis enne masina ostmist läbi mõelda, mida sellega tegema hakatakse. Üldiselt, köögikombainid 600+ vatiga on võimelised tegema ka raskemaid töid.

  • SUURUS

Siinkohal ei räägi me masina suurusest vaid kausi suurusest, kui palju toitu saab ühe korraga teha. Mida suurem pere, mida rohkem tehakse köögikombainiga süüa või kutsutakse tihti külalisi söögile, seda mahukam peaks see ka olema. Olles aga üksi või kahekesi saab hakkama ka väiksema mahutavusega.

  • TERAD

Köögikombaini üheks kõige olulisemaks aspektiks on selle terad, mis purustavad toitu. Vastavalt enda toiduvalmistamise stiilile tuleks valida õiged terad. Erinevaid terasid on nii lõikamiseks, purustamiseks, püreestamiseks ja paljukski muuks. Ka siinkohal tuleb enne masina soetamist läbi mõelda, kuidas masinat kasutama hakatakse.

Lisaks terade kujule on väga tähtis ka nende kvaliteet, kõige vastupidavamad ning tugevamad terad on tavaliselt roostevabast terasest.

  • FUNKTSIOONID

Kuna valikus on väga palju erinevaid köögikombaine, siis ka nende funktsioonid on erinevad. Suurematel ning kallimatel masinatel on kordades rohkem funktsioone ning nad tulevad erinevate terade, kausside ning muude lisadega.

Erinevad funktsioonid võivad olla köögis parimaks sõbraks kuid enne ostu sooritamist tuleb läbi mõelda, mis funktsioone kodus päriselt hakatakse kasutama. Vastavalt sellele saab ka juba endale sobiva köögikombaini valida. Pole mõtet osta endale kallist ning super head köögikombaini kui kasutatakse vaid ühte funktsiooni.

Hind on tihti esimene asi mida me poes vaatame, kui hind on sobilik liigume juba edasi masina poole. Just selle tõttu on soovitav esialgu uurida mis hinnaklassi jäävad teile sobilikud köögikombainid. Kui hinnaklass on liiga kõrge võib vaadata masinad, millel ei ole palju lisafunktsioone.

Samas, köögikombainid kestavad kaua ning aitavad meid igapäevaselt nii köögis, kontoris kui ka niisama kodus olles kuna nad hoiavad meie aega kokku ning muudavad toiduvalmistamise lihtsamaks ning lõbusamaks.

Kokkuvõttes on köögikombainid köögis head abivahendid, mis aitavad meil toitu valmistada. Enne kombaini soetamist tuleb aga enda eluviis läbi mõelda – milliseid funktsioone on vaja, mis hinnaklass on kõlblik, kui suurt masinat on vaja ja muud sarnast. Soetades köögikombaini peale mõningat kaalutlust võib olla kindel, et masin on spetsiaalselt teile sobilik.

Erinevaid köögikombaine on aga mugavalt kodust lahkumata võimalik soetada meie e-poest!


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!