KUIDAS VALIDA KEEDUPOTTI?

KUIDAS VALIDA KEEDUPOTTI?

Minnes poodi keedupotte valima võib tulla üllatusena kui paljude erinevate variantide vahelt peab valima. Keedupotid on igas köögis vajalikud vahendid kuid kuidas kümnete erinevate pottide vahelt endale see õige leida? Iga päevaga jõuab lettide vahele uusi potte ühed neist raskemad teised kergemad, mõned potid on alumiiniumist teised aga marmorist lisaks on ka pottide stiilid erinevad, nende kõrgused ning sügavused. Selle tõttu tuleb enne keedupoti ostmist teha kerge uurimistöö, et poes oleks natukene lihtsam valik.

Millist potti valida?

  1. MATERJAL

Materjal on poti valimisel väga tähtis otsus kuna erinevad metallid juhivad soojust erinevalt, mistõttu on söögi tegemine erinevate pottidega ka teistsugune. Väga hästi soojust juhtivad potid reageerivad temperatuurimuutusele kiiresti (väga head gaasipliidile) ning potid mis ei juhi soojust nii hästi on kauem soojad/külmad.

Roostevabast teras – üks kõige populaarsemaid materjale kuna see püsib väga kaua tervena (hästi hoides püsivad potid üle 20 aasta), selle eest on lihtne hoolt kanda ning seda saab kasutada erinevatel pliitidel. Kuna roostevaba teras ei reageeri temperatuurimuutusele väga kiiresti siis võtab üles soojenemine ning jahtumine aega kuid tänu sellele kasutatakse antud potte järelküpsetamisel ning toidu soojas hoidmisel. Tähelepanu tuleb aga panna inimestel kellel on tõsine nikliallergia kuna roostevabast terasest potid sisaldavad niklit. Roostevabast teras kannatab väga kõrget kuumust, mistõttu saab seda kasutada ka ahjus.

Alumiinium – Alumiinium on kerge, tugev ning väga hästi soojust juhtiv, samuti on see odav. Küll aga on need potid altid muutustele ehk nad võivad enda värvi muuta. Alumiiniumiga peab olema samuti ettevaatlik happeliste toiduainetega kuna nad reageerivad teineteisega. Näiteks tomatile tekib alumiiniumpotis juurde mõrkjas maitse. Kuna alumiinium on soojust juhtiv, siis saab sellega kiiresti ning ühtlaselt toitu valmistada muretsemata nn külmade kohtade pärast kus toit ei soojene hästi.

Marmorkate – Nagu nimigi ütleb on tegemist pottidega, mis on kaetud marmoriga ning seda peetakse siiamaani üheks kõige tervislikumaks katteks, mis ei sisalda erinevaid kemikaale. Marmorkate soojeneb kiiresti ning toit ei jää poti külge kinni ehk potiga on võimalik teha süüa ilma õlita. Samas on marmor õrn materjal ehk marmorpottides ei tohi kasutada teravaid sööginõusid

  1. SANGAD

Enamik keedupotte tulevad sangadega, mis on valmistatud madala soojusjuhtivusega metallist ehk sangad püsivad suhteliselt jahedad. Valides aga puidust või plastikust sangad tuleb meeles pidada, et nendega koos ei saa keedupotti panna ahju. Lisaks on võimalik leida sangasid mis on valmistatud kummist ning need on üldiselt kõige mitmekülgsemad.

  1. KAANED

Korralik kaan potil hoiab soojust ning kiirendab küpsetamist, samuti on vajalikud kuumuskindlad sangad kuna kaaned lähevad üldiselt väga kuumaks.

Kõige populaarsemad kaaned on klaasist kuna läbi nende on võimalik jälgida toidu küpsemist, ilma soojust välja laskmata.

Kokkuvõttes on keedupotti valides kõige tähtsam panna esmast tähelepanu selle materjalile ning edasi võib juba vaadata poti värvi, selle sügavust ning suurust, kõike ikka vastavalt enda vajadustele. Mõeldes enne poti soetamist läbi enda küpsetamisharjumused võib olla kindel et koju jõuab pott, millega on söögi tegemine kerge, mugav ning lõbus.

Kõiki eelnevaid keedupotte ning enamgi veel on võimalik soetada meie enda potid-pannid kodulehelt.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!