KUUMAÕHU FRITÜÜR TERVISLIKU TOIDU VALMISTAMISEKS

KUUMAÕHU FRITÜÜR TERVISLIKU TOIDU VALMISTAMISEKS

Fritüür on mugav köögitehnika, mis võimaldab küpsetada erinevaid toiduained, millest kõige populaarsemad on kindlasti laste lemmikud – friikartulid. Fritüüritud toit on imemaitsev kuid mitte kõige tervislikum, mistõttu on sellele otsitud asendust. Aastast 2007 on turule hakanud ilmuma erinevaid kuumaõhu fritüüre ning viimastel aastatel on need ka üle kogu maailma hakanud rohkem tunnustust koguma.

Mis on kuumaõhu fritüür?

Kuumaõhu fritüür on masin, mis kasutab toidu küpsetamiseks kuuma õli asemel õhku, mida keerutatakse masinas ühtlaselt ringi. Uues fritüüris ei ole vaja kasutada ühtegi tilka õli muutes toidukorra tervislikumaks ning rohkematele võimalikuks (inimesed, kes jälgivad kaloreid või ei söö õliseid toite). Mis aga kõige parem, kuumaõhu fritüüris valmib toit kiiremini kui muude vahenditega.

Kuna fritüür on väike ning võimas siis imeb see õhust niiskuse välja jättes toidu pealt mõnusalt krõbedaks, just nagu õlis küpsetatud. Selle tõttu on kuumaõhu fritüüriga võimalik küpsetada kiirtoidu restoranide maitsvat toiduvalikut kodus tilgagi õlita.

Mida kuumaõhu fritüüriga teha?

Kuumaõhu fritüüris on võimalik küpsetada peaaegu kõike, alustades munadest lõpetades loomalihaga.

Hommikused munad valmivad fritüüris veeta ning keetmiseta umbes 15 minutiga – mugav, eksole.
Imemaitsvad kanatiivad, ilma liigse rasva ning kaloriteta – retsept allpool.
Friikartulid, bataadi/juurvilja/puuvilja friikartulid
Suvikõrvitsa snäkid
Liha
Kartul

KANATIIVAD

Kanatiibade valmistamiseks läheb umbes 20 minutit (oleneb fritüüri ning kanatiivade suurusest). Kasutada võib nii eelmaitsestatud kanatiibu kui ka kodus ise maitsestatud kana.

Vaja läheb:

Kanatiivad (eelmaitsestatud või kodus maitsetatud).

Küpsetamine:

Kanatiivad tuleb panna üks haaval fritüüri jälgides, et iga kana vahel oleks ruumi õhule liikumiseks. Vajadusel võib kana fritüüris pöörata.

PS: enne kana fritüüri panemist tuleb need kuivaks teha. Selleks võib salvrätikuga kanatiibadelt liigne kaste maha patsutada. Selline tegevus muudab kanatiivad krõbedamaks?

Kuna küpsetusaeg on ligikaudu 20 minutit siis umbes 15 minuti peal võib kanale peale määrida kastet ning lasta paar minutit kanal veel küpseda. Määrides kana küpsetamise lõpus veel kastmega üle, karamelliseerub kaste ning tiivad tulevad veelgi maitsvamad ning autentsemad.

Kuumaõhu fritüürid on saanud viimaste aastatega üha populaarsemaks nende mugavuse ning tervislikuse tõttu. Kasutades kuumaõhu fritüüri on võimalik teha “kiirtoitu” tervislikult ning stressivabalt kuna masinas ei pea kasutama tilkagi õli. Selle tõttu on võimalik kasutada antud fritüüri peaaegu kõigil, olenemata nende dieedist.

Erinevaid kuumaõhu fritüüre on võimalik soetada pottide ning pannide e-poest.

Head isu!


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!