KOHVIMASINAD MÕNUSAKS ÄRKAMISEKS

KOHVIMASINAD MÕNUSAKS ÄRKAMISEKS

Hommikune päike piilub kardinate vahelt sisse ning voodis rahulikult lamades tunnete te õrna kohviaroomi veetlevalt üle toa voolamas. Nagu soe päike, paitab kohviaroom teie meeli ning õrn naeratus katab teie huuli. Ideaalne algus ideaalsele päevale.

Kohvi on tänapäeva inimese umber üks vajadus ning rõõm. Kohvi on meid kõiki ühendav lüli, kui kaua aega ei ole sõpru, sõbrannasid näinud siis kus kokku saadakse? Kohvitassi kõrval. Kus üliõpilased õpivad ning kirjutavad parimaid esseesid? Ikka kohvitassi kõrval.

Elades aga kiiret elu ei ole meil alati aega kohvi tegemisest mõnu tunda, mistõttu tulevad appi kohvimasinad, mis valmistavad kohvi kiiresti kuid imemaitsvalt. Kuna aga kohvi saab valmistada mitut moodi, siis on ka valikus mitmeid erinevaid kohvimasinaid, vastavalt teie enda elustiilile ning vajadustele.

Millist kohvimasinat osta?
Kohvimasina ostmine oleneb teie enda soovidest ning vajadustest. Kas kohvimasin peaks tegema kogu joogi valmis vaid ühele nupule vajutusega või mitte? Mitut erinevat kohvijooki peaks masin oskama teha? Kas masin peaks suutma ka ise automaatselt piima vahustada või mitte? Taolisi küsimusi on veel mitmeid, mida tuleks enne kohvimasina soetamist läbi mõtlema.

TÄISAUTOMAATNE KOHVIMASIN

Täisautomaatsed kohvimasinad teevad kogu töö teie eest ära. Kohvijoogi saamiseks tuleb vaid nupule vajutada ning oodata. Täisautomaatsed masinad jahvatavad ise kohvi, vahustavad piima ning nende menüü valikus on tihti mitmeid erinevaid piimajooke nagu latte, cappuccino jne.

POOLAUTOMAATNE

Poolautomaatne kohvimasin on termin, millest võib mitmeti aru saada kuid üldiselt on tegemist masinaga, kus peab piima vahustamiseks ise toru piimapakki panema. Samuti võib poolautomaatse masina all mõelda käpaga kohvimasinaid. Poolautomaatsete masinatega on kohvi valmistamine aeganõudvam tegevus kui täisautomaatse masinaga kuid sellega saab natukene rohkem mängida. Kui teid huvitab kohvikunst siis saab poolautomaatse masinaga harjutada latte-art’i ning katsetada erinevaid jahvatatud kohvisid, nende tugevust, lõhna, maitse ning jahvatamissuurust.

KAPSEL KOHVIMASIN

Nagu nimigi ütleb on tegemist kohvimasinaga kus peab kasutama kapsleid. Nende masinate põhimõte on sarnane käpaga masinate omadega, kus surutakse vesi läbi eelpakendatud kokkusurutud kohvi. Küll aga peab kapselmasinaga igapäevaselt kasutama kapsleid, mis võivad olla küll mugavad kuid mitte kõige loodussõbralikumad. Samuti ei saa mitmete masinatega kasutada erinevate firmade kapsleid, mistõttu tuleb enne masina ostmist läbi vaadata jookide võimalused.

Mida veel tähele panna?
Perekonna vajadused ehk kellele meeldib mis jooki juua. Kas kohvimasin peaks võimaldama teha nii piimajooke kui ka espressosid või tuleks juurde lisada ka kakao? Kui peres on palju inimesi ning kohvimaitsed on erinevad, siis on mugavam soetada käpaga masin, mis võimaldab teha järjest erineva firma kohvijooke. Lisaks on võimalik teha ka üks tass kofeiinivaba kohvi ning teine tass musta espressot. Kasutades täisautomaatset masinat jahvatab kohvimasin ise selle kohvi, mis masinasse on valatud, mistõttu tuleb kasutada pikka aega samu kohviube.

Kokkuvõttes peab kohvimasinat ostes läbi mõtlema kui automaatset masinat soovitakse ning mis kohvijooke tahetakse juua.

Erinevaid kohvimasinaid on võimalik lihtsalt ning mugavalt soetada spetsiaalsest e-poest potid-pannid.com


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!