MIKS PEAKS IGAS KODUS OLEMA AHJUVORM?

MIKS PEAKS IGAS KODUS OLEMA AHJUVORM?

Kohvi ning vorstisai hommikusöögiks, kiirtoit lähimast kohvikust lõunasöögiks ning purgisupp õhtusöögiks. Nii kodus kui ka tööl, hommikust õhtuni, on meil kõigil kiire, see aga jätab jälje meie toitumisele ning üldisele heaolule. Meil on järjest vähem aega teha kodus süüa ning veelgi vähem aega selle nautimiseks. Söök on meie kiires maailmas muutumas aeganõudvaks kohustuseks. Olete ehk näinud inimesi, kes asendavad korralikud toidukorrad poest ostetud smuuti, kohvi ning värskelt lõhnava pehme nisusaiakesega või jätavaid neid sootuks vahele, tihti tuleneb see aja nappusest või teadmatusest kuidas tervislikku ning maitsvat toitu ise koduses keskkonnas valmistada.

Päevast päeva valmistoitu süües, tunneme me vanusest hoolimata end õnnelikena süües ühise laua taga kodus valmistatud sööki. Toidu valmistamine ei ole vaid kokkadele, kes küpsetavad päevas tunde ning tunde. Ka kodus on võimalik valmistada tervislikku, maitsvat ning mis kõige tähtsam, kiiret toitu, mida kogu perega iga päev ühise laua taga nautida. Kiire elutempo tõttu on ka kodus kokkamine aastatega muutunud kiiremaks ning lihtsamaks. Õigete vahenditega on koduses köögis võimalik mugavalt valmistada toite nii Eesti, Ameerika kui ka Aasia stiilis. Sellest tulevana on viimasel ajal ahjuvormid muutunud väga populaarseks ning seda ka põhjusega, hea ahjuvorm võimaldab süüa teha kiiresti ning mugavalt. Retseptid, mis nõuavad vaid ühte vormi on lihtsamast lihtsamad ning selle tõttu ka kiired, jättes aega selle jaoks, mis sulle tähtis. Samuti saab ahjuvormides lihtsalt hautada maitsekat liha, köögivilju ning katsetada uusi maitseid, küpsetades kiireid kartuli ning makaronivorme või proovida midagi uut ning huvitavat nagu baklažaani või mitme juustu vorme.

Erinevaid vorme on kasutatud juba aastaid, neid leidub kõiksuguste kujude, kõrguste, läbimõõtude ning materjalidega sobitudes nii erinevate ahjude kui ka kokkadega. Väiksema läbimõõduga vormid on ideaalsed väikeste magustoitude küpsetamiseks nagu brüleekreem. Suuremad vormid mahutavad juba erinevaid maitsvaid kartuli, makaroni ning kanavorme, mis toidavad ära terve perekonna.

Kuidas valida endale õiget ahjuvormi?

Valikus on nii klaasist, alumiiniumist, savist kui ka silikoonist vorme. Samuti kasutatakse erinevaid pliite mitmesuguste erinevate funktsioonidega ning kõige sellega tuleks ahjuvorme soetades arvestada.

Klaasist vorme on lihtne puhastada, nad näevad kenad välja ning ei võta toitu kinni, küll aga ei meeldi klaasist vormidele suured temperatuuri kõikumised näiteks külmkapist otse ahju.

Silikoonist ahjuvormid on viimasel ajal populaarsust kogunud kerguse ning kasutusmugavuse tõttu.

Marmorkate talub temperatuuri kõikumisi ning see on ka kriimustuskindel.

Hea ahjuvorm on mittenakkuva kattega ning vastupidav hõõrdumisele, mis võimaldab valmistada toitu kiiresti ning tervislikult ilma lisa õli kasutamata. Õlita on võimalik küpsetada nii madala kalorisisalduse ning kiudainerikkaid toidukordi kui ka rammusaid pidusööke. Käepidemed vormi tõstmiseks on kindlaks plussiks ning samuti ei tohiks unustada kaant või võimalust asetada fooliumit vormi peale kuumuse hoidmiseks, et toit küpseks ahjus ühtlaselt. Ahjuvormid on lihtsasti hooldavad ning pestavad, neid on mugav kasutada nii magustoidu kui ka soolase toidu valmistamiseks. Pannes vormi produktidega ahju võib juba mõne hetke pärast tunda toidu meelitavat lõhna läbi toa hõljumas.

Üldiselt sobivad marmorkattega vormid suurepäraselt iga temperatuuri ning ahjuga. Vastupidavus, mittenakkuv kate ning lihtne hooldamine on marmorkattega ahjuvormide võtmesõnad. Head tagasisidet on saanud nii firma Lamart kui ka Fissler.

Taskukohast ning kindlat ahjuvormi otsides on soovitav pilk peale heita Lamart LT1156 ahjuvormile, millel on kaasas ka klaasist kaas, hoidmaks ühtlast kuumist nii ahjus kui ka hiljem koidulaual.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!