MILLINE ON HEA VEEKEETJA?

MILLINE ON HEA VEEKEETJA?

Veekeetjata ei ole peaaegu ühtegi kööki, eriti veel kodudes, kus elavad tee armastajad. Pealiskaudselt lihtne valik ja vahend vee keetmiseks võib olla aga raskem kui arvata võib. Veekeetjad erinevad teineteisest nii disaini, kiiruse, müra kui ka suuruse poolest. Kuidas siis ikka endale sobilikku veekeetjat leida?

Kuidas valida veekeetjat?


DISAIN

Me kõik armastame erinevat disaini, erinevaid värve ning kujundeid. Samuti on meie köögid erinevad, mistõttu ühele sobiv kann ei pruugi teisele absoluutselt sobida. Lisaks on võimalik leida veekeetjaid, mis on spetsiaalse disainiga nagu näiteks Muumid, Marvel või armsate lillede ning karikatuuridega. Kuna veekeetja on pidevalt meie köögis eksponeeritud siis on selle disain ning silmailu väga tähtis.

KIIRUS


Veekeetjad on meie köökides kuna nad on mugavad ning kiired hoides igapäevaselt meie väärtuslikku aega kokku. Samas, poodidest võib leida veekeetjaid mis on erineva kiirusega, keskmiselt keedavad veekeetjad vett kolme nelja minutiga kuid viimastel aastatel on turule tulnud ka veelgi kiiremaid kanne.

Kuna veekeetja esmane ülesanne on keeta vett kiiresti siis ostes uue veekeetja tuleb vaadata selle kiirust, mis võiks olla kiirem kui pliidil vee keetmine.

TEMPERATUURI VALIK

Teesõbrad teavad, et teatud teed vajavad erinevat temperatuuri parimaks maitseks. Näiteks mustale teele sobib kõige paremini keev vesi kuid valge tee tahab õrnemat kohtlemist. Selle tõttu on neile ka vajalik temperatuuri valik.

Samuti võib temperatuuri valik olla tähtis mitmete teiste põhjuste tõttu. Lisaks on võimalik kasutada „hoia soojas“ funktsiooni, mis on ideaalne kasvõi munade keetmiseks.

SUURUS

Kõige loogilisem faktor, mida meeles pidada ostes endale veekeetjat. Mida suurem kasutajaskond, seda rohkem vett peab ka kann endas hoidma. Elades üksi või kahekesi sobivad ka väiksemad kannud. Lisaks tuleb vaadata ka oma köögis ringi ning leida kannule õige koht, tihti on köögid väiksed kuid pered suured, mistõttu tuleb valida väiksem kann kuna suurem ei mahuks kööki ära.

MÜRA
Kuigi veekeetjad ei ole väga mürarohked võivad mõned tekitada rohkem müra kui teised. See on eriti tähtis inimestele kes on helidele sensitiivsed või kui kodus peab olema vaiksem (väiksed lapsed). Kuna poodides ei saa kannus vett keeta siis on soovitav enne veekeetja ostmist lugeda internetist kasutajate tagasisidet ning vajadusel küsida neilt vajalikke lisaküsimusi.

Kokkuvõttes on veekeetjate valik suur ning lai, mistõttu leiavad kõik endale just selle õige veeteetja mis sobib nii köögiga kui ka kasutaja iseloomuga. Enne veekeetja ostmist aga tuleks üle vaadata enda köögi suurus ning mõelda kas ning milliseid lisafunktsioone on teie kannule vaja (temperatuuri valik, soojas hoidmine).

Erinevaid huvitavaid veekeetjaid on võimalik leida pottide ning pannide kodulehelt mugavalt ilma kodust lahkumata.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!